jump to partner

Cíle systému World Academy – proč vznikl tento portál?

Jako registrovaný partner v oblasti vývoje SW pro interaktivní výukovou techniku výrobce – společnosti SMART Technologies se podílíme na výrobě interaktivních prvků, které se v tomto software dají vhodně využít při výrobě výukových prezentací. V praxi to znamená, že můžeme do Vašich SW SMART Notebook doplňovat instalačními soubory (nebo pomocí tohoto portálu) Vaše galerie o nové interaktivní a multimediální prvky, nebo i toolkity v českém překladu. Proto jsme pro Vás připravili stovky zvuků, desetitisíce animovaných i statických obrázků, stovky flashových prezentací, zajímavé a zábavné výukové aplikace a mnoho dalšího.

Garantujeme Vám tímto, že pokud využijete tyto námi vyrobené interaktivní datové soubory, stanou se Vaše výukové prezentace a digitální učební materiály pro žáky zajímavými.

Při výrobě těchto datových prvků využíváme vlastností programu SMART Notebook. Na následujících příkladech Vám přiblížíme, jak můžete tyto interaktivní prvky využít:

Při práci se softwarem SMART Notebook máte dnes již jistě zkušenosti s využíváním zvukových souborů. Vyrábíte konkrétní výukovou prezentaci, z galerie si stáhnete zvuk ve formátu MP3 a tento do prezentace vložíte. Chcete-li pak tento zvuk při výuce přehrát, učiníte tak po kliknutí na nějaký objekt, nebo na prvek zvuku. Věděli jste ale, že takový zvuk se Vám dokáže přehrát i automaticky, a to bez dalšího zbytečného klikání na cokoli? Jde to! Ovšem tento zvukový prvek musí být do prezentace vložen nikoli ve formátu MP3, ale v námi vyrobeném formátu SWF (flash). Toho se dá využít, nemyslíte?

Kliknutím na panáčka EDU se podívejte na dva konkrétní příklady:

 1. Vyrobení zvukového prvku „správná a špatná odpověď"
 2. Naučíme třeba naše výukové prezentace mluvit?

Pokud se stanete aktivními uživateli systému World Academy, budete si moci stáhnout pro svoje využití i elektronické učebnice, kde naleznete další příklady využití našich interaktivních datových souborů.
Budete-li mít zájem, můžeme Vás práci s nimi naučit i prakticky, přímo ve Vaší škole, a to v rámci výukového (MŠMT akreditovaného) semináře v programu Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, který pro Vás můžeme realizovat.

Tento portál se kromě popisovaných cílů uvedených na obrázku níže zabývá i záležitostí vzájemného předávání si zkušeností při práci s interaktivní výukou, a to ve vytvořených komunitních modulech. Spojíme Vás s ostatními uživateli této moderní výukové techniky a nebude nás při tom zajímat z jakého jsou státu a jakou řečí hovoří. Vy budete veškeré zajímavé informace od výrobce interaktivních tabulí dostávat v českém jazyce.
Posuďte sami, zda se vyplatí (dnes již za symbolickou cenu) stát se aktivním uživatelem výukového a komunitního portálu World Academy! Podrobnější informace získáte, pokud provedete jednoduchou a nezávaznou registraci Vaší školy.

Výhody registrace Vaší školy do systému World Academy

Registrace do systému World Academy Vás k ničemu nezavazuje! Po úspěšné registraci se pouze elektronickou cestou dozvíte informace, které nepovažujeme za veřejné.
Registrace Vám dále umožňuje:

 • vyzkoušet si veškeré DEMO moduly, které systém obsahuje, ať již se jedná o interaktivní soubory pro výukové prezentace, elektronické učebnice, či zábavné výukové hry a
 • získat informace o způsobu, jak svůj uživatelský aktivovat (pojem vysvětlen níže) a využívat tak systém World Academy plnohodnotně.
   

Výhody aktivace Vaší školy do systému World Academy

Tzv. aktivace uživatelského účtu školského zařízení znamená, že máte uhrazeny služby vzdělávacího systému World Academy, které bylo dříve možno realizovat úhradou proformafaktury zobrazené při přihlášení po registraci Vaší školy do systému.
Vzhledem k tomu, že systém World Academy se stal součástí dotačních akcí pro školy z programů OP-VK, od 1.1.2016 se podmínky aktivace podstatně mění! Jakékoli školské zařízení v ČR má nyní aktivaci uživatelského účtu dostupnější a výhodnější.
Podrobnější informace o možnostech aktivace se dozvíte po přihlášení se do systému.
Aktivace Vám umožňuje především:

 • plnohodnotné využívání tohoto vzdělávacího portálu (mimo jiné i možnost stažení všech datových zdrojů a elektronických učebnic),
 • možnost vytvářet vlastní výukové hry v interaktivních aplikacích a možnost využívat hotové výukové hry, které vytvořily a nasdílely ostatní aktivované školy v ČR,
 • zajištěnou účast aktivované školy v nových dotačních programech MŠMT, které organizujeme (má-li škola zájem).
   

Realizace dotačních projektů EU pro školská zařízení v ČR

Ve spolupráci s MŠMT, s partnery projektu World Academy a současně s partnerskými školami z ČR, jsme se ve druhé polovině roku 2014 a téměř v celém roce 2015 věnovali především úspěšné realizaci dotačních programů OP-VK pro školy.Pro partnerské školy jsme realizovali dotační projekty, které na MŠMT byly vyhlášeny v dokumentech: Výzva 51, Výzva 56 a Výzva 57.
Zástupci projektu World Academy zde působili na pracovních pozicích metodik, mentor a koordinátor projektu OP-VK. Úspěšně jsme tak dokázali nejenom vytvořit (a na MŠMT akreditovat) jednotlivé vzdělávací moduly (6 vzdělávacích modulů), ale i organizačně se podílet na zvládnutí všech dotačních akcí, a to ke spokojenosti kontrolních orgánů MŠMT, příjemců dotace i partnerských škol.Tím jsme si vytvořili i kladné reference, a můžeme se tak připravovat na nové dotační projekty z nového programu OP-VVV, který bude pro školy realizován v období let 2016-2020 (nově konečně i pro mateřské školky a pro školská zařízení na území Hl. m. Prahy).
Školským zařízením, které budou mít zájem s námi na nově připravovaných dotačních projektech spolupracovat, proto doporučujeme, aby se přihlásili k pravidelnému odběru našich aktualit, kde je budeme včas o nových akcích elektronickou cestou informovat.

Obchodní podmínky

Podrobné obchodní podmínky se Vám zobrazí při registraci Vaší školy do systému. Současně zde máte možnost i jejich vytištění.

Časté dotazy - ohlasy

Zde uveřejňujeme dotazy, které jste nám zasílali ještě před spuštěním systému World Academy (zejména v období roku 2011).  Dotazy ze současné doby budeme nadále pravidelně uveřejňovat v modulu „Forum“.

Kliknutím na otázku zobrazíte/skryjete odpověď.

 • Vaše firma s naší školou již v minulosti spolupracovala, že? ISZOS mně něco říká, ale nemohu si vzpomenout, o co se jednalo. Velice mě potěšil Váš dotaz! Máte pravdu. Před několika lety jsme jako koordinátor státního projektu NPPG - Národní program počítačové gramotnosti (který jsme v České republice organizovali společně s tehdejším Ministerstvem informatiky) prováděli státem dotované PC kurzy pro zájemce z řad veřejnosti. Využívalo se tehdy PC učeben v základních školách. Právě na Vaší škole jsme spolu úspěšně vyřešili bezbariérový přístup pro zájemce. Vzpomínáte si? Na připomenutí Vám zasílám odkaz pořadu, který tehdy natočila Česká televize:http://www.youtube.com/watch?v=FR6FE8yo4Rs. L. Andrášik - autor projektu
 • Nedaří se mi po registraci naší školy otevřít proformafakturu. Jak mám postupovat?
 • Vaše prezentace se nám moc líbí! Soutěž RISKUJ je úžasná! Nechápu, jak jste do toho dostali ty zvukové efekty. Ale myslím, že stránky nejdou logicky po sobě. Není tam chyba? Nebo dělám něco špatně?
 • Kdybychom chtěli od Vás i ty bankovky pro soutěž, můžete je dodat? A používají se?
 • Dějepis ve 4. ročníku ZŠ se přeci neučí!!!???
 • Dobrý den, chci se zeptat, zda máte ještě nějaké další prezentace na téma Vlastivědy, případně i na další předměty?
 • Děkujeme za rychlost odeslání přístupových údajů. Prezentace se nám líbí! Oceňuji rovněž formu vyprávění jednotlivých příběhů i vtip, který jste zde zapracovali. (Pavouci, duchové a monoskop jsou nejlepší!) Usmívající se
  Přesto si neodpustím otázku: Bankovky, které zde uvádíte mají i vyšší hodnoty, než o které se hraje v soutěžích. O 100, 200 a 500 zde vůbec nejde! Máte na ně nějakou jinou prezentaci? Pokud ano, měli bychom o ní rovněž zájem!

Máte dotaz? Kontaktujte nás!