jump to partner

Partneři projektu

Je nám ctí představit vám na tomto místě osobnosti a společnosti, které se s námi společně podílejí na tom, aby systém World Academy byl pro vás přínosný a zajímavý! Budeme rádi, když se na tyto stránky budete pravidelně vracet.
Společně s níže uvedenými partnery uděláme vše pro to, aby informace zde získané, vedly k obohacení vaší výuky!

Společnost AV Media a.s. - leader na poli prezentační, projekční a audiovizuální techniky. Pro vás jistě tato společnost není neznámou, neboť prezentační techniku výrobce SMART Technologies pravděpodobně dodala i vaší škole! V systému WA spolupracujeme na:

 • vzájemné koordinaci a realizaci výukových seminářů v rámci programu DVPP
 • zajištění technických podmínek seminářů (vybavení školícího centra WA prezentační technikou) a
 • propagaci systému WA ve školských zařízeních v ČR

Internetové stránky partnera


Se společností IT Innovation spolupracujeme několik let v oblasti vývoje software a internetových aplikací. U této partnerské společnosti oceňujeme především kreativní přístup jejích zaměstnanců, jejich nápady, i jejich ochotu na poskytování cenově dostupných služeb pro školská zařízení v ČR, což je naším společným zájmem.
S touto společností jsme se na vzájemné spolupráci dohodli především proto, že nás zaujala její nabídka osvětlení školních učeben v systému LED, což škole ušetří nemalé finanční prostředky za dodávku el. energie.


Společnost má za cíl integrovat nové technologie a možnosti v IT v korporátní sféře. Firma má (díky dlouholetým kontaktům) silné zázemí v nadnárodních společnostech, a to jak v oblasti dodavatelů, tak i v odběratelské sféře.

Díky pravidelnému proškolování zdejších IT specialistů je firma schopna nabízet služby v následujících oborech, a to buď vlastními silami, nebo ve spolupráci se subdodavateli:

 • kompletní outsorcing zboží a služeb
 • návrh, instalace, správa a údržba sítí
 • záruční a pozáruční servis všech nejprodávanějších značek HW na trhu (Lenovo, HP, DELL, FUJITSU, ACER, ASUS, APC, EATON a daší …)
 • záchrana dat z poškozených disků a médií
 • SW řešení – tvorba SW a aplikací na klíč
 • výpočetní a kancelářská technika
 • internetové služby, WWW prezentace, e-shopy
 • hlasové služby VoIP, Cloud služby
 • webhostingové a serverhostingové služby
 • EZS, EPS, CCTV

Internetové stránky partnera


Mnoho služeb lze pořídit levněji, pokud je poskytuje jeden dodavatel! Toto pravidlo je aktuální zvlášť v dnešní době, kdy ekonomické otázky mnozí z nás řešíme každý den.
Akciová společnost CoProSys je významným hráčem na trhu telekomunikačních a dalších služeb v oblasti informačních technologií v ČR, kde působí téměř 20 let.


Během této doby společnost v České republice vybudovala nejrozsáhlejší bezdrátovou datovou síť a vytvořila tak podmínky pro poskytování služeb v oblasti pronájmu vysokorychlostních komunikačních kanálů a kvalitních hlasových služeb. Svým zákazníkům díky tomu může nabídnout ekonomicky nenáročná řešení, která umožňují propojování sítí LAN, poskytování připojení do sítě Internet a hlasové služby.
Své IT a telekomunikační služby nabízíme nejnáročnějším zákazníkům, mezi které dnes patří například:

JE Dukovany, Komerční banka, Sdružení CESNET, Contactel, InWay, Ministerstvo životního prostředí ČR, Český rozhlas, Pražská teplárenská a také (k dnešnímu dni) 75 školských zařízení po celé ČR!

CoProSys a.s. je držitelem ISO 27001:2005, 20000-1, 9001:2008 (implementace a správa informačních systémů a telekomunikačních technologií. Dodávky HW a SW) a konkrétně nabízí:

Stáhněte si Flash Player pro prohlížení tohoto obsahu.
 • garantované připojení k síti Internet rychlostí 2 Mbps - 1 Gbps
 • IP adresy z vlastního rozsahu (registrace na RIPE)
 • zabezpečené propojení pomocí vtun přes Internet
 • antivirové systémy ESET
 • pevné hlasové služby
 • dodávka PBX
 • serverhosting
 • serverhousing
 • správa MAN, VAN, LAN včetně DMZ

Chcete-li ušetřit řádově tísíce Kč, vyplňte tento jednoduchý formulář

Následně od nás obdržíte bližší informace o dostupnosti našich služeb pro vaše školské zařízení, i s nezávaznou cenovou nabídkou.

Internetové stránky partnera


Projekt World Academy spolupracuje s profesionálními loutkoherci (AMU a VOŠH). Pro hrané situace si zvolili druh loutek Muppet pro velmi účinné sdělovací účinky. Originálním vzdělávacím způsobem nastiňují běžné situace, které se poté správně vyřeší.
V souboru účinkují: MgA. Michaela Vláčilová, Bc. Barbora Červenková, Mgr. Dana Sobotková, Monika Kudrnová, DiS.


Stáhněte si Flash Player pro prohlížení tohoto obsahu.

Tato představení jsou vhodná pro děti z mateřských a základních škol. vaši žáci je budou moci sledovat v internetovém televizním systému v pravidelných seriálech, které od příštího roku budeme natáčet na jednotlivá výuková témata a na témata správného řešení životních situací. Zde je stručně uvedený příklad situace:
Jeden ze spolužáků utrpí úraz na lyžařském výcviku. Zlomí si nohu a ostatní spolužáci se mu snaží pomoci. Neznají ovšem základy první pomoci a udělají při svém snažení mnoho závažných chyb. A tak na scénu přichází opravdový záchranář, který vše napraví a SMARŤÁKŮM i vašim žákům vysvětlí správný postup při řešení podobných situací.


Internetové stránky partnera
Lucie Seifertová – autorka známého a oblíbeného seriálu „Dějiny udatného českého národa“, společně s Petrem Prchalem – majitelem nakladatelství a vydavatelství dětské literatury, jsou s námi v současné době v jednání o budoucí spolupráci na projektu World Academy. Připravujeme pro vás a především pro vaše žáky mnoho zajímavých akcí, které jsou podrobněji popsány níže.
S několika příběhy seriálu „Dějiny udatného českého národa“ se setkáte v našich elektronických učebnicích na téma Vlastivěda – Dějepis. V těchto SMART prezentacích je vždy prezentováno výukové téma (například Rudolf II.) a na jeho konci, po kliknutí na odkaz, lze zhlédnout tříminutový příběh v animaci autorky Lucie Seifertové. Můžeme vás ujistit, že tyto elektronické učebnice budou u vašich žáků patřit mezi skutečně oblíbené! Máme je již vyzkoušené na I. stupni základních škol a známe ohlasy dětí i pedagogů.

Pokud byste se někdy setkali osobně s vydavatelem panem Prchalem, považovali byste jej za „studnici nápadů“. Nejenže nás na první schůzce obdaroval nejzajímavějšími knihami ze své produkce, ale sám začal přemýšlet a navrhovat nápady, co vše by mohl s paní Seifertovou pro náš projekt podniknout.


Stáhněte si Flash Player pro prohlížení tohoto obsahu.

Dohodli jsme se na následující spolupráci:

 • pokud bude vaše škola v rámci zvyšování finanční gramotnosti žáků (i z důvodů motivačních) využívat pro své žáky školní měnu, budeme mít k dispozici do budoucího e-shopu některé zajímavé tituly z nakladatelství a vydavatelství dětské literatury. Bude se jednat o knihy, které jsou vyráběny ve formě tzv. lepoler (s 3D obrázky). Na konci školního roku budou moci vaši žáci své naspořené dětské penízky utratit nákupem těchto produktů
 • co nás velice zaujalo, a co jistě v projektu World Academy v budoucnu využijeme, jsou výstavy na témata z dějin českého národa, které jsou sestaveny z nadživotních kulis v grafickém zpracování Lucie Seifertové. Děti, které mezi těmito kulisami procházejí, musí mít pocit, jakoby se procházely ve stejnojmenné lepolerové knížce. Pro milovníky historie musí být takováto výstava zážitkem
 • dohodli jsme se i na možnosti výroby sady „Panovníků českých zemí“. Byla by to „vystřihovací“ sada nejznámějších knížat a králů, které by si žáci vystřihli a v pořadí jejich vlády by je vystavili ve své třídě. Velikost jednoho panovníka by byla podobná formátu A3. Budeme-li mít bližší informace, které se týkají výroby a zejména ceny takovéto sady, budeme vás informovat v odkazu „Aktuality“. Již dnes naleznete v odkazu „Ankety“ dotaz, zda by vaše škola měla o takovou sadu českých panovníků zájem.

Doporučujeme vám zhlédnout internetové stránky partnera