jump to partner

Forum - na Vašem názoru nám záleží!

Nápověda

Zřiďte si GRAVATAR - Globálně Rozpoznatelný Avatar

Co je Gravatar?
Slovo Gravatar je zkratka pro Globálně rozpoznatelný avatar, tedy obrázek (ikonka, avatar), který se zobrazí u vašich komentářů, příspěvků na fórech, na blozích, v e-mailech nebo u účtů na nejrůznějších webech.

Výhody Gravataru
Jeho použití není omezeno pouze na tento web. Může být použit všude po celém světě. Není tak nutné se všude registrovat, ke všemu postačí zadání vašeho e-mailu. Změnou obrázku na serveru gravatar.com dojde ke změně všude, kde Gravatar využíváte, výměna je tedy rychlá a jednoduchá. Díky obrázkům se budete lépe orientovat v tom, komu daný komentář patří, autor bude totiž na všech stránkách využívající Gravatar reprezentován stejným obrázkem.

Jak Gravatar získám?
Stačí se zcela zdarma zaregistrovat na stránkách gravatar.com. Poté vám na e-mail přijde potvrzovací kód, kterým si svůj účet aktivujete. Nakonec už stačí jen nahrát vámi vybraný obrázek a vše je hotovo. Účet umožňuje mít pro různé e-mailové adresy přiřazené různé obrázky, není tedy třeba pro každou e-mailovou adresu zakládat speciální účet.

Jak to funguje?
Jestliže při psaní komentáře, registraci účtu, apod. zadáte svou e-mailovou adresu, ke které máte na serveru gravatar.com přiřazený obrázek, dojde okamžitě k jeho zobrazení.

Trocha teorie: Pro vložení obrázku se využívá tzv. MD5 hashe vaší e-mailové adresy. Jde o unikátní 128bitový řetězec, ke kterému je na serveru gravatar.com přiřazen právě váš obrázek. Proces je jednosměrný, tudíž e-mail v adrese pro vložení obrázku přímo nefiguruje, není jej možné zpětně získat a nehrozí tak, že se dostane do špatných rukou (ke spambotům apod.).

Pravidla diskuze

Všechny vás upřímně zveme k účasti v diskuzním fóru. Protože však názory lidí a uživatelů mohou být různé a někdy mohou vést i ke střetům, definovali jsme podmínky, kterými se budeme řídit v případech, kdy vše neběží úplně hladce.

  1. Pište s háčky a čárkami. Užívejte správně větnou interpunkci, dodržujte základní typografické zvyklosti, nepište zbytečně VELKÝMI písmeny.
  2. Nevkládejte do svých textů podpisy, podpisové odkazy, ani jiné zbytečnosti a výstřednosti. Delší text rozdělujte do odstavců.
  3. Jednejte s ostatními slušně. Dodržujte základní pravidla slušného chování na internetu.
  4. Přísně zakázáno je zneužívání diskuse ke sdílení informací o warezu či jiným ilegálním aktivitám.
  5. Nejsou dovoleny příspěvky s komerčním podtextem. Affiliate marketing není povolen.
  6. Nezakládejte více vláken pro tutéž otázku, ale ani nevkládejte nesouvisející dotazy do cizích vláken.
  7. Pokud vám nikdo neodpovídá, nesnažte se na dotaz upozorňovat přidáváním nekonstruktivních příspěvků.

Administrátor má právo editovat a mazat příspěvky, které podle jeho názoru porušují výše uvedená pravidla. Při častém nebo soustavném porušování pravidel má administrátor právo uživatele napomenout a na základě vlastního uvážení uživateli udělit ban (dočasné nebo trvalé zamezení přístupu uživatele do fóra).

Máme radost, že tuto diskusi používáte! Děkujeme.